Sklep Dekarze.pl
ul. Strzegomska 55G 53-611 Wrocław
Tel. 730 521 441
E-mail: biuro@dekarze.pl
_______________________________
Marcin Tyszka
Kierownik Działu Handlowego
Tel. kom. 514 118 174
Tel. 730 521 441
E-mail: m.tyszka@dekarze.pl
_______________________________
Paweł Hektor
Area Sales Manager & Serwis GEDA
Tel. kom. 508 008 202
Tel.: 730 521 441
E-mail: p.hektor@dekarze.pl
_______________________________
Grzegorz Kryszczuk
Dział Handlowy
Tel. 730 521 441
E-mail: g.kryszczuk@dekarze.pl
Giętarka Sorex ZRS 2160/1mm
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
ZRS 2160/1mm Najpopularniejszy model zaginarki SOREX, najczęściej wybierana przez dekarzy. Umożliwia obróbki arkuszy blachy o szerokości 2000 mm – standardowy format blachy. Doposażona w odpowiedni osprzęt zaginarka ZRS-2160 stanowi kompletną stację roboczą dla wymagających klientów.
Bezawaryjna i precyzyjna praca gwarantowana przez producenta (wszystkie maszyny SOREX posiadają roczną gwarancję oraz dożywotni serwis telefoniczny).
Wymiary zaginarki: 2500mm x 660mm x 1000mm. Waga 244 kg.
Maksymalna grubość gięcia:
- stal : 1,0 mm
- st. nierdzewna : 0,8 mm
- tytan/cynk : 1,2 mm
- aluminium : 2 mm
- miedź: 2mm
Opcjonalne dodatki:
Nóż krążkowy 1,25mm: Nóż krążkowy umożliwia cięcie blachy bezpośrednio na maszynie. Korpus noża stalowy, pokryty lakierem proszkowym, pozostałe elementy noża pokryte cynkiem. Krążki tnące są wykonane z wysokostopowej stali narzędziowej, pozwalają długotrwale i dokładnie ciąć blachę (możliwość wielokrotnego ostrzenia). Nóż posiada kilka regulacji, pozwalając na korygowanie toru jazdy oraz regulację krążków tnących względem ciętej blachy. W skład noża wchodzi praktyczny wieszak umożliwiający swobodne zawieszanie noża w zasięgu pracy dekarza. Nóż jest wyregulowany przez producenta i jeżeli wystąpią problemy z regulacją to prosimy o kontakt.
Parametry cięcia: stal 1,25mm, miedź 1,5mm, aluminium 1,5mm, stal szlachetna 1,0mm.
Stół tylny 1m: Wykonany z profili stalowych lub opcjonalnie aluminiowych, mocowany na szybko mocujących zaczepach. Dwa profile wyposażone są w zderzaki ze skalą (podziałka do 1000 mm). Zderzaki służą do powtarzalnego zaginania lub obcinania blach. Między profile wsuwane są elementy drewniane wyposażone w zaczepy. Stół służy do położenia blachy i jej swobodnego cięcia i gięcia. Na stole można położyć kilka arkuszy, a przy ich większej ilości należy użyć specjalnych podpór stołu. Stół do transportu jest zapakowany w specjalnej torbie. W zależności od modelu zaginarki stół tylny składa się z różnej ilości elementów.
Przedłużenie stołu o 1m: Pozwala na swobodne przemieszczanie blachy i jej cięcie. Zastosowano szybko mocujące uchwyty. Do transportu używamy tej samej torby co do transportu stołu tylnego.
Podpora stołu tylnego: Służy do podpierania stołu tylnego lub przedłużenia stołu, zabezpieczając go przed nadmiernym obciążeniem. Jest szybko montowana i demontowana, a do jej transportu można wykorzystać torbę stołu. Podpory wyposażone są w w kółka, co zabezpiecza stół i podpory przed uszkodzeniem w czasie przesuwania maszyny. Ilość podpór uzależniona jest od długości maszyny jak i technologii cięcia i gięcia blachy.
Tarcza kąta 0° - 160°: Pokazuje nam jaki jest w danym momencie kąt zaginanej blachy lub podniesionej belki zaginającej. Tarcza kąta znacznie przyśpiesza nam ustawianie zderzaka kąta pojedynczego i poczwórnego. Przykładowo podnosimy belkę zaginającą do momentu uzyskania żądanego kąta i w tym położeniu kontrujemy zderzak kąta. Po wygięciu blachy należy sprawdzić kąt zagięcia i zrobić ewentualną korektę na zderzaku. Korekta spowodowana jest sprężystością blach.
Zderzak kąta x 4 (poczwórny) 0° - 160°: Na tym zderzaku można ustawić jednocześnie cztery kąty w pełnym zakresie od 0 stopni do 160 stopni. Zmiana położenia zderzaka na poszczególne kąty następuje poprzez przekręcenie pokrętła na którym są cyfry od 1 do 4. Pokrętło znajduje się w środkowej części maszyny na wysokości kolan. Zderzak z powodzeniem można użyć np. do produkcji parapetów gdzie należy wykonać kilka różnych kątów lub gdy pracuje się na trzech lub czterech podstawowych kątach. Pozwala to na uniknięcie ciągłego ustawiania zderzaka znacznie skracając w ten sposób czas pracy (co występuje w przypadku zderzaka pojedynczego) i zaoszczędzenie w ten sposób czasu pracy.
Zderzaki przednie (seryjne cięcie w pasy): Służą do pocięcia arkusza blachy w pasy. Zakres cięcia od 0 mm do 400 mm. Na życzenie klienta jest możliwość wykonania zderzaków dłuższych. Zderzaki wyposażone są w typową taśmę pomiarową (metrówka), które po zużyciu można w bardzo prosty sposób wymienić. W przypadku gdy cięta blacha jest węższa od rozstawu zderzaków należy użyć profilu, który jest na wyposażeniu zderzaka. Profil należy umieścić na wystających, wysuwnych bolcach, a zainstalowane w zderzakach magnesy automatycznie będą go przytrzymywać lub włożyć bolce w wykonane w profilu otwory. Jeżeli pas blachy jest szerszy niż 250 mm., to ciętą blachę należy przytrzymywać ręką na wysokości ciętej blachy. W przypadku nie podtrzymywania blachy nastąpi zepchnięcie noża z prowadnic, a skutkiem tego może być nieprawidłowe ucięcie blachy lub nie docięcie blachy do końca. Konstrukcja zderzaków pozwala na ich szybkie wsunięcie pod maszynę bez konieczności ich wyjmowania z maszyny. Do blokowania zderzaków służy pokrętło (nie ma konieczności używania kluczy). Skalowanie zderzaków należy wykonać samodzielnie przy użyciu śruby na końcu której jest przyspawany punkt odniesienia do skali.
Zderzaki boczne arkusza: Pozwalają na wyregulowanie kąta prostego względem noża tnącego blachę. Regulację ułatwia ramię sprzężone z dwoma przęsłami stołu, którym przesuwając w przód lub w tył regulujemy kąt na zderzakach bocznych arkusza blachy.
Rękojeść boczna 2 szt.: Rękojeści są usytuowane na skraju belki zaginającej. Zastosowanie zatrzasków wyeliminowało uciążliwe ich przykręcanie i odkręcanie (szybko mocujące). Rękojeści używa się podczas zaginania blachy, która wystaje zbyt dużo do przodu i nie ma dojścia do drążka poziomego belki zaginającej. Dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystania ich do pomocy przy zaginaniu przez osobę stojącą z boku maszyny. Jeżeli rękojeści nie są używane, należy je wyjąć ponieważ są one niebezpieczne dla osób przebywających w pobliżu pracującej zaginarki.
Zaginanie z 4 stron brytfanka: Maszynę można wyposażyć w urządzenie, które z powodzeniem zastępuje przy niedużych kosztach zaginarkę segmentową. Są to dwa elementy podnoszące belkę górną na dowolną wysokość, nie wyżej jednak niż 90 mm. Przykładowo: mamy do wygięcia arkusz blachy z czterech stron o wymiarach 500 mm x 500 mm i wysokościach boków 50 mm. Należy podnieść równomiernie korbami belkę dociskową do wysokości 50 mm patrząc na podziałki i na tej wysokości zablokować. Arkusz blachy powinien być w narożnikach nacięty. Następnie należy wykonać lub kupić gotowy profil o wysokości 50 mm i długości 500 mm. Można z powodzeniem zamiast metalu użyć klocka z twardego drewna. Czas przestawiania jest porównywalny do czasu przestawiania zaginarki segmentowej. Należy jednak pamiętać o zrównoważeniu siły nacisku belki górnej i włożeniu przy kolumnach prowadzących klocków wysokości 50 mm). Tak przygotowana zaginarka jest gotowa do zaginania pudełka (brytfanki).
Listwa opadowa: Służy do przechwytywania odciętych blach, które po odcięciu spadają na podłoże i mogą się uszkodzić. Listwa swobodnie leży na zderzakach przednich na wysokości kolan. Wykonana jest z drewna z możliwością jej poszerzenia w zależności od szerokości ciętych blach. Jest to dużą wygodą dla pracownika, który nie musi się schylać po odcięte pasy blachy.
Wspomaganie belki gnącej, siłowniki do zaginarki: Są to siłowniki, które ułatwiają w znacznym stopniu zaginanie blach. Oszczędzają czas wykonywanej pracy i siły pracownika. Są zamontowane w taki sposób, aby belka zaginająca pracowała lekko i sprawnie bez użycia dużych nakładów siły.
Podest: Zabezpiecza pracownika przed szkodliwym działaniem wilgoci i zimnego podłoża. W głównej jednak mierze ciężar pracownika stojącego na podeście eliminuje przemieszczanie się zaginarki podczas pracy (szczególnie przy dobijaniu zaginanej blachy). Połączony jest on z maszyną specjalnymi zawiasami, które umożliwiają jego podniesienie do transportu. Zatrzask podestu eliminuje jego samoczynne opadanie w czasie przemieszczania maszyny. Dopuszczalne obciążenie podestu to 350 kg.
Zamykanie/otwieranie nożne (pedały do zaginarki): Pomocne są dla dekarzy pracujących samodzielnie. Używając pedałów nie ma potrzeby przechodzenia do drążków zamykających, które są z boku maszyny. Dociskając blachę pedałami nie wypuszczamy blachy z rąk co ma bardzo duży wpływ na dokładność cięcia i gięcia oraz znacznie skraca czas pracy. Pedały pracują jednocześnie z drążkami bocznymi zaginarki. Jeżeli belkę dociskową dociśniemy pedałami to drążkiem bocznym można ją podnieść i odwrotnie. Pedałami można podnieść belkę dociskową tylko do około 15 mm, a jeżeli zaistnieje potrzeba podniesienia belki dociskowej wyżej to należy użyć drążków bocznych, które podnoszą ją do 90 mm.
Pulpit na rysunki: Wygodne rozwiązanie pozwalające na zorganizowanie narzędzi pomiarowych oraz innych pomocnych przy pracy akcesoriów w jednym miejscu. Całość jest w pełni obrotowa.
Pokrowiec na zaginarkę: Wykonany z nieprzemakalnego materiału o dużej wytrzymałości (typu brezent). Zabezpiecza maszynę w czasie transportu przed kurzem, deszczem i błotem. Pokrowiec jest zapakowany w torbę z tego samego materiału.
Rolkowa dogniatarka falcu: Wygodne, bardzo szybkie narzędzie służące do dokładnego dociśnięcia zagiętego wcześniej falcu w jednym cyklu roboczym. Idealne do estetycznego wykańczania okapów i kapinosów. Domyka falc pozostawiając łezkę, nie łamie blachy, nie uszkadza powierzchni.
Elementem roboczym jest zestaw 4 układów rolek kształtujących o kaskadowym ułożeniu, zwiększającym stopniowo docisk blachy. Ostatni układ z regulowaną szerokością szczeliny umożliwia stosowanie narzędzia do różnych grubości blach z uzyskaniem wymaganej dokładności. Udoskonalono także konstrukcję narzędzia umożliwiając dogniatanie blachy nawet z kąta zagięcia 45º. Wymiary: 220mm długość, 45mm szerokość, 135mm wysokość, waga 2,4kg.
Zawijak okrągły FI 16 2000, dwie korby: Wulsztanga (wulstwa) służy do wykonania okrągłego zakończenia obróbek blacharskich. Zawijaki można stosować i użytkować zarówno bezpośrednio na zaginarce SOREX, jak i osobno przymocowane na odpowiednich płytkach.
Parametry: 2480mmx340mmx100mm,waga 10kg, średnica pręta 16mm, długość pręta 2000mm.
Zawijak okrągły Fi 16 2350 dwie korby: Wulsztanga (wulstwa) służy do wykonania okrągłego zakończenia obróbek blacharskich. Zawijaki można stosować i użytkować zarówno bezpośrednio na zaginarce SOREX, jak i osobno przymocowane na odpowiednich płytkach.
Parametry: 2680mmx340mmx100mm, waga 10kg, średnica pręta 16mm, długość pręta 2350mm.
Zawijak kwadratowy 25x25x2000 dwie korby: Służy do wykonania kwadratowego zakończenia obróbek blacharskich. Zawijaki można stosować i użytkować zarówno bezpośrednio na zaginarce SOREX jak i osobno przymocowane na odpowiednich płytkach.
Parametry: 2480mmx340mmx100mm, waga 25kg, kwadrat 25mm, długość pręta 2000mm.
Zawijak kwadratowu 40x40x2000 dwie korby: Służy do wykonania kwadratowego zakończenia obróbek blacharskich. Zawijaki można stosować i użytkować zarówno bezpośrednio na zaginarce SOREX jak i osobno przymocowane na odpowiednich płytkach.
Parametry: 2485mmx340mmx150mm, waga 52,5kg, kwadrat 40mm, długość pręta 2000mm.
Tomek
Robimy nią najczęściej parapety. Ocynk 0.5mm wchodzi i gnie się bez problemu. Super pokrowiec.